SKI AREÁL OPÁLENÁ

Lyžařský areál Opálená se nachází nedaleko Frýdku-Místku u obce Pstruží a to v nadmořské výšce 560-670 m.n.m. Sjezdovka je vybavena dvěma vleky a každodenně upravována. Je zde možnost večerního lyžování a pro snowboardisty je připraven snowpark, pro který byl uvolněn velký prostor s překážkami, jako jsou například bedny, skoky, raily či wallride. V areálu je také stylová restaurace s domácí kuchyní.

opalena

 

KOCIÁNKA ČELADNÁ

Lyžařský areál Kociánka se nachází ve výšce 750 m n. m. v údolí vzdáleného cca 10 kilometrů od obce Čeladná směrem na Podolánky. V areálu není k dispozici umělé zasněžování, ale pokud je příznivá sezóna, lyžuje se do března-dubna. Svah je upravován rolbou co druhý den. Pro lyžaře jsou zde připraveny 2 vleky. Pro běžkaře jsou upravované trasy v areálu golfového hřiště na Čeladné.

 

MALENOVICE HUTĚ

Lyžařský areál Malenovice – Hutě se nachází v horském údolí v obci Malenovice ve svahu nad říčkou Satinou, pod Lysou horou ve výšce 620 m.n.m. Svah je upravován rolbou a jezdí se výhradně na přírodním sněhu. Délka sjezdovky je 600 m a k dispozici jsou zde 2 vleky. Ze sjezdovky je krásný výhled na Lysou horu a okolní svahy.

hute

 

SKI MALENOVICE

Lyžařský a turistický areál Ski Malenovice „Na Staškově“ se nachází v obci Malenovice ve výšce 520 – 720 m.n.m. Areál je vybaven třemi svahy, uměle zasněžován a upravován rolbou. K dispozici jsou 3 vleky. Středisko je vhodné pro výuku dětí, začátečníků jak na lyžích, tak na snowboardu. Navštívit můžete zrekonstruovanou čajovnu s venkovní terasou, bohatým výběrem nápojů a teplými jídly.

malenovice

 

MALENOVICE P.O.M.A.

Lyžařský areál Malenovice – P.O.M.A. se nachází v obci Malenovice ve výšce 600 – 700 m n.m. ve svahu nad říčkou Satinou pod Lysou horou. Malenovice jsou zasazeny v malebné krajině beskydských hor. Vydat se odtud můžete i na zimní výšlap na Lysou horu nebo si dát horký čaj v nejstarší hospůdce v Beskydech U Veličků.

 

LYŽAŘSKÝ AREÁL NA ČELE – SKALKA, OSTRAVICE

Ski areál na Čele – Ostravice je situován nedaleko Frýdku – Místku s krásným výhledem na Lysou horu. Můžete zde využít červenou sjezdovku. Pro děti a začátečníky je zde k dispozici mírný svah. Sjezdovka je uměle zasněžována a využít můžete večerní lyžování. Nechybí zde občerstvení a ubytovat se můžete v horské chatě Skalka. Běžkaři mohou využít upravované trasy v nedalekém areálu golfového hřiště na Ostravici.

malenovice2

 

SKI AREÁL PUSTEVNY

Lyžařský areál Pustevny se nachází 6 km od města Frenštát pod Radhoštěm a to v nadmořské výšce 620 – 1098 m.n.m. Na Pustevny se dostanete sedačkovou lanovkou z Ráztoky, autem nebo autobusem. Pro lyžaře je zde připraveno 9 sjezdovek všech obtížností se sedmi vleky. Běžkaři si také přijdou na své, dispozici je 53 km upravovaných běžeckých tratí. Areál nabízí v dostatečné kvalitě i další služby jako jsou například restaurace, hotely, občerstvení apod.

pustevny

 

SKI BÍLÁ

Lyžařský areál Bílá se nachází ve výšce 518 – 774 m n. m. v údolí řeky Bílá Ostravice. K dispozici jsou sjezdovky všech obtížností, které jsou uměle zasněžovány. V areálu Bílá je také možnost večerního lyžování. Přepravu zajišťuje jedna čtyřsedačková lanovka a tři vleky. Pro běžkaře jsou zde připraveny běžecké okruhy. V areálu se můžete ubytovat v zrekonstruovaném hotelu Bauer, který je umístěn přímo u sjezdovek. Nechybí zde ani další doplňkové služby a atrakce pro návštěvníky, jako je např. dětský park, snowpark, ledová stěna a další.

bila

 

SKI MEZIVODÍ

Ski areál Mezivodí se nachází ve výšce 602 – 712 m n. m. v obci Bílá – Mezivodí při soutoku říček Bílá Ostravice a Lučovec, v blízkosti hranic se Slovenskem. Pro návštěvníky jsou k dispozici čtyři sjezdovky. Přepravu lyžařů zajišťují 4 vleky. Nechybí zde umělé zasněžování a využít můžete i večerní lyžování. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány rolbou. Areál je vhodný jak pro začátečníky tak pokročilé. V blízkém okolí se nachází také upravované trasy pro běžkaře.

 mezivodi