Lesní lázně

Hydromasáž – společné působení teplé vody a vzduchu má za následek pozitivní vliv na organizmus. Uklidňuje tělo, osvěžuje ducha, uvolňuje bolesti, napravuje krevní tlak, zvyšuje odolnost organizmu a zkracuje čas regenerace. Hydromasáž navrací naší rovnováhu do správné hladiny. Místa, kde se dotýká proud vody s bublinkami, napravuje krevní tlak ve svalech, uvolňuje je a osvěžuje. Uvolněné svalstvo také výrazně dopomáhá k uvolnění kloubů. Pokud si uvolníme svalstvo v oblasti zad, snižujeme tlak vyvíjený na jednotlivé obratle a při pravidelném používání hydromasáže je možné zbavit se bolestí zad úplně.

 

Kneippův chodník je procedura pocházející z 19. století a je pojmenována po svém objeviteli, léčiteli a knězi Sebastianovi Kneippovi. Vlastní procedura spočívá ve střídání teplé a studené vody. Kneippův chodník jsou v principu dva bazénky s oblázky. V prvním bazénku je voda o teplotě přibližně 35°C, kde se pacient prochází po dobu jedné minuty a následně přestoupí na 5-10 vteřin do druhého bazénu, který má teplotu přibližně 12 °C. Tento pravidelný cyklus se několikrát opakuje. Procedura aktivuje autonomní nervy, které zlepší prokrvení končetin a celkový metabolismus.

 

Infrasauna díky infrapanelům prohřívá lidský organismus. Proceduru lze absolvovat před sportovní, rehabilitační či regenerační aktivitou, před kosmetickým ošetřením pleti nebo před pobytem v chladném prostředí. Infrasauna pracuje pomocí vyzařování infračervených paprsků. Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně – svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem.

 

Finská sauna (sudová) – Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Sauna je název pocházející z finštiny a označuje typickou lázeň především severských národů. Pro regenerační účely se doporučuje teplota vzduchu v sauně okolo 80°C. Doporučená doba pobytu v sauně je rozdílná, většinou se hovoří o délce okolo 10 minut.

Další postup a způsob saunování ráda zodpoví obsluha Lesních lázní.

 

Klasická masáž

celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži). Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení. Masáž zotavuje svalstvo a zlepšuje tělesné i duševní zdraví organismu a pomáhá k jeho regeneraci. Více…

 

Aromatická masáž – oleji Saloos

relaxační masáž českou bio kosmetikou, která dodává tělu potřebné látky pro regeneraci organismu. Jedná se o přírodní kvalitní oleje, které pokožku vyživí a relaxují. Ocitnete se v sedmém nebi lesních lázní.

 

Konopná masáž

regenerativní masáž s působením českého konopného oleje. Pomáhá proti bolesti kloubů, zad, páteře, svalů a šlach. Pomáhá i při zánětlivých onemocnění a otoků. Více

 

Masáž lávovými kameny

dopřejte si masáž teplými lávovými kameny, které vaše tělo krásně prohřejí a uvolní zatuhlé svalstvo. Objevte ojedinělou sílu lávových kamenů a nechte své tělo relaxovat. Více…

 

Indická masáž

nechte své tělo hýčkat při indické relaxační olejové masáži s obličejovou masáží, bez oleje i vlasová část. Masáž působí proti migréně, odstraňuje každodenní stres a vychází z ajurvédského způsobu života. Více…

 

Obličejová masáž přírodní kosmetikou Rae – přírodní kosmetika vyrobená v Beskydech

jedná se o český manufakturní výrobek z Beskyd obsahující bambucké máslo. Bambucké máslo obsahuje 100 % účinných přírodních zázraků, které pokožku vyživí a dodají potřebné látky pokožce pro její regeneraci. Více

 

Masáž lávovými kameny – obličej, krk a dekolt – patří k oblíbeným kosmetickým masážím. Jedná se o propojení účinků masáže a teplých lávových kamenů. Jde o masáž relaxační, regenerační a omlazující.

 

Rašelinový zábal – rašelinové polštářky pomohou ulevit od bolesti zad, páteře, zubů, hlavy, břicha, ledvin apd. Teplo působí dlouze a intenzivně. Unikátní struktura rašeliny obsahuje celou řadu bio aktivních látak.

 

KONTRAINDIKACE A VÝBĚR MASÁŽE

Prosím, abyste při výběru vhodné masáže pro vás přihlíželi k uvedeným kontraindikacím. Je důležité o svém zdravotním stavu (nemoci, závažnějších potížích) informovat svého maséra!

Pokud si nejste zcela jisti vhodností vybrané masáže, poraďte se, prosím, předem se svým lékařem. Nepodceňujte zdravotní potíže. Vy i naši maséři si přejeme, aby Vám masáž prospěla, nikoliv zhoršila Váš zdravotní stav. Obecně platí, že na masáž má přijít relativně zdravý člověk. Vezměte na vědomí, že masáž nenahrazuje návštěvu u lékaře. Masírujeme tedy zdravé osoby, nebo na doporučení lékaře. Při akutním onemocnění i již objednanou masáž odložte.

Děkujeme.

 

Všeobecné kontraindikace (případy, kdy není vhodné nebo je zakázáno masáž provádět)

– při horečnatém, akutním  zánětlivém a infekčním onemocnění

– při stavech mimořádné vyčerpanosti, nebo stavech vyžadujících klid na lůžku

– při nádorovém onemocnění

– při krvácivých chorobách

– na nemocné kůži (exémy, plísně, opary, růže, lupénka ve fázi mokvání, rozsáhlé akné, otevřené a nezahojené rány, při velkém postižení bodnutí hmyzem)

– bezprostředně po úrazu, výronu krve, natržení svalu

– při akutních bolestech páteře

– při jakýchkoliv bolestech břicha, při průjmech

– při viditelném zduření místních uzlin ( krk, jamky)

– pod vlivem alkoholu, drog

– při vážném psychickém onemocnění

– na místech křečových žil, velkých modřin, na vystouplých pihách

– v těhotenství (vhodné speciální masáže) a v šestinedělí

– bezprostředně po vydatném jídle, také ne zcela hladový

– nemasíruje se přední strana krku, podpažní jamky, na prsou, v tříselné krajině a na pohlavních orgánech

 

Masáž má být klientovi příjemná a nesmí být bolestivá. Proto jakékoliv bolesti, nepříjemnosti a nepohodlí masérovi neprodleně oznamte. Neobávejte se na ně při masáži upozornit.

Všeobecně se doporučuje po masáži dostatečně pít. U detoxikačních masáží je pitný režim nezbytný. Dodržujte jej, prosím, Vašemu tělu se hodně uleví.

 

Ceník Lesních lázní

 

Provozní doba Lesních lázní:

Pondělí – Pátek: 11:00 – 21:00
Sobota – Neděle (státní svátky): 9:00 – 21:00

O aktuální nabídce služeb se informujte na recepci.

RECEPCE | tel.: 591 160 160 | e-mail: hotel@celadenka.cz