Náučné stezky

Čertův mlýn

Délka: 8,0 km
Počet zastávek: 9
Téma: příroda, pověst, partyzáni
Typ: pro pěší, cyklo, běžky
Náročnost: nízká
Doba návštěvy: neomezená
Stezka začíná na Pustevnách a vede k horské chatě na Mariňáku. Celkem je dlouhá 8 kilometrů a můžete se na ní začíst do přírodních i historických zajímavostí (například o poustevnících, mořském oku, o čertovi a mlýně a životě partyzánů) na celkem 9 panelech. Naučnou stezku obnovil pro Správu CHKO Beskydy ČSOP Salamandr a podpořili Radegast, Lesy České republiky s. p. a Beskydy.cz. Trasa stezky není náročná. Je vhodná pro rodiny s dětmi, cyklisty a v zimě pro běžkaře

 

 

Radegast

Délka: 5,0 km
Počet zastávek: 9
Téma: historie, jeskyně,
příroda, Radhošť
Typ: pro pěší
Náročnost: nízká
Doba návštěvy: neomezená

Trasa vede z Pusteven na vrchol Radhoště a po úbočí zpátky na Pustevny. Naučná stezka Radegast, kterou mohou návštěvníci procházet již od roku 1981, byla v říjnu 2007 kompletně zrekonstruována. Má devět zastavení pojednávajících o přírodě, krajině i historii tohoto krásného a všeobecně známého koutu Beskyd. Je dlouhá téměř pět kilometrů a vede ze sedla Pustevny ke kapli svatého Cyrila a Metoděje na Radhošti. Prohlídka, zabere asi 1až 1,5 hodiny pohodlné chůze bez většího výškového převýšení. V zimě ji lze absolvovat na lyžích, v létě na horském kole.

 

 

Stezka pokladu Godula

Délka: 4,0 km
Počet zastávek: 7
Téma: poklady, příroda, historie, legendy
Typ: pro pěší
Náročnost: nízká
Doba návštěvy: neomezená
Příběhy o pokladech jsou tím hlavním, co návštěvníkům přináší naučná stezka na hoře Godula. Stezka ukazuje poklady známé i méně známé, poklady zakopané v zemi, ale i poklady ukryté v dávné minulosti, poklady lesní, kamenné, ptačí a mnohé jiné. Stezka má sedm zastavení a je dlouhá čtyři kilometry. Začíná v obci Řeka nedaleko stejnojmenného hotelu, poslední zastavení je na rozcestí značených cest Ropičník. Je nenáročná, vhodná i pro rodiny s dětmi, ale bez kočárků.

Translate »