Wellness procedury

Perličková koupel

Perličková koupel jako taková uklidňuje tělo, osvěžuje a uvolňuje svalstvo. Zlepšuje krevní oběh a v důsledku toho se do tkání dostává nejen více kyslíku, ale také potřebných živin. Svaly se lépe regenerují a dochází k jejich uvolnění a odstranění napětí. Uvolněné svalstvo také výrazně dopomáhá k uvolnění kloubů.

30 min / 330,-

K této koupeli si můžete dopřát přísadu dle nabídky a tím navodit hlubší pocit relaxace.

30 min / 390,-

 

Hydromasážní vířivá vana

(je součástí balíčku a nelze zakoupit samostatně)                                                                                                                                                                                                      

 

 

Kneippův chodník


Je jedna z vodoléčebných procedur, kterou objevil německý farář a přírodní léčitel Sebastian Kneipp.
Kneippův chodník se skládá ze dvou bazénků s oblázky. V jedné nádrži je voda teplá cca 38˚C , ve druhé nádrži je voda studená cca 12˚C.

Aplikace procedury probíhá tak, že se prochází nejprve teplou vodou po dobu jedné minuty a pak se vstoupí do vody studené přibližně na 5 vteřin. Tento cyklus se několikrát zopakuje.
Účinky procedury:   zlepšení krevního oběhu
zlepšení celkového metabolismu
pomáhá při bolestech hlavy a syndromu studených nohou
(je součástí balíčku a nelze zakoupit samostatně)

 

 

Infrasauna


Tato sauna pracuje pomocí vyzařování infračervených paprsků, které pronikají hluboko do svalové tkáně, prohřívá ji a prokrvuje organismus. Saunování posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, uvolňuje namožené svaly, ulevuje při ztuhlosti kloubů, uleví od bolesti zad, snadněji vyplaví toxické látky z těla a také ovlivňuje redukci váhy. Infračervené paprsky pracují s teplotou vzduchu v rozmezí 45 – 60 °C. Délka pobytu v sauně může být 30 – 45 min.
(je součástí balíčku a nelze zakoupit samostatně)

 

 

Finská sauna (sudová)


Sauna funguje na principu nepřímého působení tepla. Horká kamna ohřívají vzduch, který posléze ohřívá pokožku, přes kterou se ohřeje tělo. U této sauny se používají cykly, kdy se střídá pobyt v sauně s ochlazením a odpočinkem. Finská sauna pracuje s teplotou v rozmezí 90 – 105˚C.  Vlhkost se pohybuje v rozmezí 12 – 40%, podle toho zda poléváme kameny vodou.
(je součástí balíčku a nelze zakoupit i samostatně)

Translate »